COVID-19: Broda, czy możesz zachować brodę? Jasne, ale pod pewnymi warunkami
COVID-19: Broda, czy możesz zachować brodę? Jasne, ale pod pewnymi warunkami

Czy maska i broda dobrze do siebie pasują?... Moim zdaniem pasują, ale nie jest to łatwe! Samo noszenie maski nie jest już łatwe dla nikogo, a tym bardziej dla brodaczy i vonsaczy!

COVID-19: broda, możesz zachować brodę... Jasne, ale pod pewnymi warunkami

Czy maska i broda dobrze do siebie pasują?... Moim zdaniem pasują, ale nie jest to łatwe! Samo noszenie maski nie jest już łatwe dla nikogo, a tym bardziej dla brodaczy i vonsaczy!

Sama broda jest zwykle uważana za ochronę. Na przykład, może hamować do 90% promieni ultrafioletowych. Jest to zgodne z badaniami opublikowanymi w czasopiśmie "Radiation Protection Dosimetry". Mniej UV, a więc mniej zmarszczek, panowie. Całkiem fajnie. Ale istnieją głosy mówiące, że zgolenie brody podczas pandemii i noszenie maski na takim łysym ryjcu jest bezpieczniejsze . Serio tak mówią. Niefajnie!

I. Broda. Brama dla Koronavirusa?

Żeby chronić się przed epidemią, lepiej nie mieć brody? Tak twierdzą niektóre bardzo rozpowszechnione artykuły na portalach społecznościowych lub w mediach.

1. Plotka głosi:

Władze sanitarne zaleciły ogolenie brody. To tytuł kilku artykułów opublikowanych i obejrzanych ponad milion razy na portalach społecznościowych! Tytułowi jednego z artykułów towarzyszą zdjęcia wskazujące, które rodzaje brody lub wąsów są kompatybilne lub nie z efektywnym noszeniem maski. Są nawet niektórzy lekarze, którzy przekazują to zalecenie. Gdzie jest ich zdrowy rozsądek?

2. Rzeczywistość jest inna:

Obraz ten został rzeczywiście rozpowszechniony przez Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) w Stanach Zjednoczonych. Amerykański ośrodek zalecałby golenie zarostu ze względów zdrowotnych. Poza tym, że ten artykuł pochodzi z... 2017! I nie ma nic wspólnego z COVID-19.

W rzeczywistości CDC zaleca noszenie masek tylko w bardzo specyficznych warunkach: było to skierowane do pracowników służby zdrowia lub przemysłu, którzy muszą pracować w absolutnie hermetycznych maskach, które nie mają nic wspólnego z maskami, które mamy do noszenia z powodu COVID-19.

Teraz, gdy prawda została ustalona, czy nadal zastanawiasz się, czy musisz ogolić swoją piękną brodę? Cóż nie, panowie, jesteśmy pewni, że większość nie chce tego robić.

Maska i broda, to jest trochę... nudne!

Tak, ale noszenie maski jest najlepszym sposobem na uniknięcie rozprzestrzeniania się choroby. Jak to mówią, nie igraj z tym!

Stosowanie maski jest zatem w wielu okolicznościach bardziej niż wskazane. Proszę zapoznać się z najnowszymi zaleceniami rządu.

Zatem nie pozostaje nam nic innego jak nosić te cholerne maski, do odwołania!

II. Nasze rady dla brodatych ludzi

Oczywiste jest, że koronawirusy mogą wylądować na włosach z brodą i wąsami. Albo nawet skórę, zwłaszcza na twarzy. Te 3 elementy znajdują się blisko ust i nosa, które są punktami wejścia Koronawirusa w naszym organizmie.

Wystarczy więc mieć minimum zdrowego rozsądku! Dlatego konieczne jest codzienne pielęgnowanie i mycie brody, a także skóry i włosów.

Odpowiednia dbałość o brodę

To całkiem oczywiste, że aby chronić siebie jak najlepiej, należy wdrożyć protokół - nienaganna higiena. Utrzymanie brody w należytym porządku, tak! To naprawdę niezbędne z tymi wszystkimi paskudnymi wirusami.

Ale uważaj, to musi być prawdziwa troska o brodę, bo jak już mówiliśmy, nie możesz się z tego nabijać. Częste sprzątanie, mycie szamponem, oliwienie... Uważaj. Oto nasze rekomendacje:

  • Brodę należy czyścić co najmniej codziennie, najlepiej wieczorem po powrocie do domu, bardzo łagodnym mydłem lub szamponem,
  • Dobrze wysuszyć brodę ręcznikiem
  • Regularnie używaj szczotki do brody lub grzebienia,
  • Nawilżaj i zmiękczaj jednocześnie brodę i skórę za pomocą odpowiedniego dla Ciebie produktu: olejku do brody lub balsamu,
  • Regularnie przycinaj brodę,

Jedzcie dobrze, pamiętając o skórze i włosach. Zdrowa, zbilansowana dieta, obejmująca pokarmy bogate w beta-karoten, witaminę D i biotynę, pomoże Ci utrzymać brodę w zdrowiu. To nie musi mieć nic wspólnego z maską i brodą, to tylko ogólna rekomendacja dla twojej drogiej, czułej... brody!

I proszę bardzo, wracasz do dobrego samopoczucia z powodu swojej brody. Zapomniałeś nawet, że rozważałeś golenie!!!

Jeśli miałeś jakieś obawy, jesteś spokojny. Tak długo, jak dobrze zadbasz o swoje włosy na twarzy to maska i broda z pewnością będziecie stanowić dobrą parę!

Na zakończenie

Zachowajmy zdrowy rozsądek! Broda może faktycznie pomóc koronavirusowi, jeśli nie będziesz się nią skrupulatnie zajmował.

Ale jeśli czyścisz ją dobrze każdego dnia, nie ma problemu, możesz nosić ją dumnie, nawet jeśli maska trochę ukrywa jej piękno.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl