Jak dbać o skórę, brodę i wąsy?
Kluczowe jest podejście do zadania i w pełni zrozumienie tego, że broda potrzebuje uwagi – zatem najprostszą odpowiedzią jest - regularnie, na ale to właśnie musimy rozwinąć.
5 porad na temat pielęgnacji brody!
Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiednich narzędzi i kosmetyków do pielęgnacji no i oczywiście poświęcenie odrobiny swojego czasu, by doprowadzić brodę i vons do porządku. Początki nie będą łatwe, sam musisz zapoznać się ze swoją brodą, zrozumieć jak rośnie, czego potrzebuje, jakie miewa nastroje. Jednak gdy się zaprzyjaźnicie, cała ta regularna praca nad brodą zmieni się w olbrzymią przyjemność.
Porada nr 1 – kiedy strzyc zarost?
Na początku przygody z zapuszczaniem brody poradzisz sobie bez profesjonalnego sprzętu, zaplanuj kształt swojej brody i zwykłymi nożyczkami lub zwykłym trymetrem sobie poradzisz, no możemy przyda się jakiś szablon do brody (np ten grzebień do stylizacji)
Nidy nie tnij na mokro, włosy musi być suchy abyś dobrze określił jego formę i długość.
Porada nr 2 – jaki kształt i styl zarostu wybrać?
To trudny temat, jeśli masz wątpliwości to najlepiej skontaktować się z barberem który pomoże Ci dobrać najlepiej Twoją brodę, a wziąć musi pod uwagę naprawdę wiele spraw – kształt szczęki, nosa, jakość włosa i twoje możliwości fryzury głowy. Trzeba chwilkę się zastanowić bo np. w długiej twarzy bez sensu jest długa broda, przy owalnej zaś można kombinować by optycznie ją wysmuklić. Nie warto rezygnować z tej chwili na pomyślunek o swojej brodzie.
Porada nr 3 – jak często i czym myć brodę?
Broda musi czysta, miękka i pachnąca. Koniecznie szampon do brody, który odpowiednio potraktuje włos który jest grubszy i twardszy od tego który nosisz na głowie, odpowiednie kosmetyki zadbają o brodę i wąsy ale też o skórę twarzy.
Olejek do brody lub balsam oraz dobrej jakości kartacz – a właśnie kartacz!
Porada nr 4 – czym szczotkować brodę?
Szczota do brody jest bardzo ważna bo poza rozczesywaniem jej oczyszcza i usuwa martwy łuszczący się naskórek i pobudza cebulki do wzrostu. Poranki zaczynaj od mycia zębów i szczotkowania brody, w sklepie vonsace znajdziesz szczotki do brody z naturalnego włosia i wyprodukowane w Polsce.
Porada nr 5 – higiena twarzy
Nie zapominaj na jakim podłożu hodujesz swój zarost, napisałem bowiem o tym jak dbać o włosie czym je smarować, układać, rozczesywać – to wszystko jest bardzo ważne, ale nie zapominaj o ogólnej higienie bo gdy nie zadasz kompleksowo o siebie to odbije się to również na kondycji zarostu.
Problemem jaki pojawia się przy obfitym zaroście, może być podrażniona i wysuszona skóra twarzy, gdy tak si etsanie niezbędne jest regularne nawilżanie skóry pod zarostem i w jego okolicy. Znakomicie się do tego celu będą nadawać balsamy nawilżające do twarzy.
Pamiętaj również, że sam zarost – szczególnie na początku zapuszczania – często podrażnia skórę pod nim. Może wywoływać to nieprzyjemne swędzenie, a nawet łuszczenie się skóry i podrażniać ją. To częsty powód, dla którego wielu mężczyzn nie daje rady zapuścić brody. Dyskomfort, który odczuwają przy zapuszczaniu jest tak duży, że szybko decydują się na całkowite zgolenie zarostu. A wystarczy użyć odpowiednich, zmiękczających kosmetyków. Trzeba wiedzieć, jak dbać o zarost na etapie jego zapuszczania, ale zawsze podstawowym wyposażeniem brodacza - od samego początu - musi zostać szczotka kartacz do brody i olejek do jej nawilżania.
Jak widzisz, noszenie brody i wąsów zobowiązuje do dbania o swój zarost. To nie jest miękka gra;-) Powodzenia, vonsacu!