Trudny zarost? Jest na to rada!
Trudny zarost? Jest na to rada!

TRUDNY ZAROST? JEST NA TO RADA!

Zapuszczanie  grubszej brody może być wyzwaniem dla wielu mężczyzn z różnych powodów. 

Problemem dla wielu  mężczyzn jest to, że gdy broda osiągnie określony punkt, swędzenie może wymknąć się spod kontroli, co powoduje, że utrzymanie się postanowienia o zapuszczaniu brody jest tym trudniejsze

Zapuszczanie  grubszej brody może być wyzwaniem dla wielu mężczyzn z różnych powodów.

Problemem dla wielu  mężczyzn jest to, że gdy broda osiągnie określony punkt, swędzenie może wymknąć się spod kontroli, co powoduje, że utrzymanie się postanowienia o zapuszczaniu brody jest tym trudniejsze. A gdy jeszcze do tego połączysz złą dietę  i niewłaściwe techniki pielęgnacji skóry, broda wygląda co najmniej cienko i słabo.

Zanim przejdziemy przez wszystkie powody, dla których niektóre zarosty są grubsze od innych, lub wskazówki, jak sprawić, by zarost był grubszy, należy nakreślić cechy wielkiego zarostu.

Takimi cechami są:

Grubość - liczba włosków, które masz w brodzie
Żywotność - broda, która wygląda na pełną życia i można ją osiągnąć przy odpowiedniej pielęgnacji i zaangażowaniu brody
Długość - długość twojej brody
Wielu mężczyzn szczególnie zmaga się z tym pierwszym - grubym i ciężkim zarostem. 

Niektórzy mężczyźni po prostu mają wyższy poziom testosteronu i mogą rozwinąć pełną, gęstą brodę. Inni, niestety, nie mają żadnych włosów na twarzy.
Włosy na ludziach rosną około pół cala na miesiąc. Jeśli więc nie masz żadnych problemów ze skórą, broda również będzie rosła w podobnym tempie. Powiedzmy, że jej grubość zależy w 85% od twoich genów. Oznacza to, że pozostało ci tylko 15%, aby pomóc twojej brodzie rosnąć grubiej.

Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś nic robić. Wręcz przeciwnie, istnieje wiele sztuczek, które możesz zastosować, aby mieć brodę, której pragniesz.

Co sprawia, że broda staje się grubsza

Często wydaje się, że niektóre męskie brody stają się grubsze i pełniejsze w ciągu zaledwie 2, 3 tygodni, podczas gdy ty musisz czekać, aż twoje zgrubią się na całą wieczność.

W rzeczywistości te inne brody nie rosną szybciej niż Twoja. Rosną w tym samym tempie co Twoja.

To co się tutaj dzieje to iluzja, że czyjaś broda jest grubsza, na podstawie 3 czynników:

1. Kolor brody - ciemniejsze brody wyglądają grubiej i pełniej
2. Gęstość zarostu - grubsze włosy na twarzy wydają się pełniejsze i sprawiają wrażenie, że zarost rośnie szybciej, choć nie jest
3. Średnica pasm włosów - niektórzy mężczyźni mają grubsze mieszki włosowe, dlatego ich broda wygląda na grubszą

Genetyka, choć istotna, nie jest jedynym czynnikiem, który decyduje o tym, jak gruba będzie twoja broda.

Inne czynniki to Twój wiek i ogólny stan zdrowia.

Jeśli chodzi o wiek, nastolatki są często rozczarowane, gdy doświadczają niejednolitego zarostu.
Prawda jest taka, że im starszy jesteś, tym grubsza będzie twoja broda, a niektóre plamy zarostu zaczną się wypełniać z czasem.
W rzeczywistości tylko nieliczni mężczyźni są w stanie wyhodować grubą brodę przez pierwszych kilka lat, gdy zaczynają produkować zarost, nawet ci z dobrymi genami zarostu.

Na tym etapie decydujące znaczenie ma cierpliwość, ponieważ broda potrzebuje czasu, aby prawidłowo rozwinąć swoją gęstość.
W latach dwudziestych broda nadal się rozwija, osiągając swój pełny potencjał.
Do lat trzydziestych broda powinna być w pełni rozwinięta i gęsta. Jeśli nie, to znaczy, że broda nie jest w twoich genach.
Nie zniechęcaj się tym jeszcze. Chociaż nie możesz wpływać na to, jak szybko broda rośnie, możesz sprawić, że będzie wyglądać, a nawet będzie gęstsza.

Oto kilka prostych wskazówek, które możesz wdrożyć już dziś, a które sprawią, że broda stanie się grubsza w krótszym czasie niż myślisz.

Zasada Czterotygodniowej Brody: Reguła czterech tygodni oznacza jedno - konsekwentnie uprawiaj grubszą brodę, zamiast tracić jej pełny potencjał.


Smutna prawda jest taka, że większość facetów robi rzeczy, które utrudniają wzrost zarostu na długo przed osiągnięciem jego pełnego potencjału.
Dla wielu mężczyzn broda zaczyna swędzieć od dwóch do trzech tygodni, a oni pozwalają, by pochłonęło to ich do tego stopnia, że albo się golą, albo przycinają, zanim włoski osiągną swój pełny potencjał.Powodem swędzenia włosa jest połączenie dwóch rzeczy. Pierwszą z nich są złe nawyki pielęgnacyjne, w zasadzie skóra nie jest nawilżana, więc może wytrzymać przebijające się cebulki włosowe.

Po drugie, w miarę wzrostu nowych włosów, powodują one lekkie podrażnienia skóry, które ustąpią w ciągu kilku dni, ale większość facetów nie może do tego dotrwać - dlaczego? Bo uważają, że kosmetyki do brody są nie dla nich, właśnie dlatego polegają na tym etapie zapuszczania brody.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl